Green Gas Blowback vs CO2 Blowback

Ce-ti place, ce-ai vrea, ce ai?

aspirant I.S.T.

Post Sun Mar 20, 2016 11:44 pm

Green Gas Blowback vs CO2 Blowback

Salut, vreau sa imi achizitionez un pistol pentru airsoft si de curand am incercat cateva cu blowback. Am ramas foarte placut impresionat de senzatia pe care o ofera aceste pistoale si am inceput sa caut pe net diferite pareri. Pentru ca sunt foarte impartite m-am gandit sa postez si aici, poate imi poate explica cineva de ce sa aleg Green Gas si nu CO2 sau invers. Ce vreau eu de la replica respectiva: sa fie full metal, sa aiba hop-up reglabil, sa aiba blowback si sa fie destul de fiabila. Problemele sunt urmatoarele. Replica pe co2 are un recul mai puternic si un sunet mai placut, dar nu stiu cate bile pot trage cu o pastila cu co2. Daca meciul de airsoft se desfasoara intr-un camp deschis si nu folosesc replica pot sa arunc capsula de co2 (nu e sanatos pentru buzunar). Replica pe greengas nu ofera aceeasi senzatie cand trag cu ea, dar pot lasa gazul in incarcator fara probleme (chiar este indicat). Pe termen lung mi se pare ca CO2-ul este mai costisitor. Apreciez orice parere si orice sfat pentru aceasta achizitie. Sunt incepator si nu as vrea sa dau banii si dupa sa regret. Multumesc!

membru IRON SKY TEAM

Post Mon Mar 21, 2016 11:27 pm

Re: Green Gas Blowback vs CO2 Blowback

Sunt argumente pro si contra. Gazul nu e bun iarna dar CO2-ul e scump si nu poti lasa capsula in pistol. Blowback-ul puternic nu este fiabil deoarece materialul din care sunt fabricatee prost si cedeaza repede.
Cand stii cate arme ai inseamna ca nu ai destule... Image
Image

aspirant I.S.T.

Post Tue Mar 22, 2016 12:33 pm

Re: Green Gas Blowback vs CO2 Blowback

Chiar si cele full metal?

Return to Replici pentru airsoft