Baterii de acumulatori. Informatii utile

Probleme replici si echipamente. Reparatii, customizari, solutii. Cu alte cuvinte ATELIER AIRSOFT

Admin

Post Thu Aug 29, 2013 8:47 pm

Re: Baterii de acumulatori. Informatii utile

la bateria lipo e important sa nu se consume de tot, daca ramne complet goala e buna de aruncat. pentru a evita asta exista alarme pentru lipo pe care le montezi inainte de joc si care incep sa piuie cand incepe sa se descarce. tu daca iei incarcatorul ala o sa-ti arate pe display starea de incarcare a celulelor. oricum cu timpul o sa-ti dai seama cam cat din baterie folosesti. eu mereu o incarc seara inainte de meci desi probabil as putea si saptamana urmatoare pentru ca se incarca la full in 15-20 de minute

eu am asta, e fast charger si are doar doua leduri, rosu si verde. la rosu inseamna ca bateria nu e full, cand se face verde o scot ca e plina
http://airsofthobby.ro/smart-charger-li ... p-207.html

despre baterii in profunzime
http://www.airsoftromania.com/forum/vie ... f=9&t=7707
Image

airsoftist

Post Tue Nov 17, 2015 11:11 am

Am o intrebare : pot instala intr-o replica "ieftina" un acumulator de 9.6V cu 2000mAh ( acumulatorul stock fiind de 8.4 V si 1100mAh) fara sa imi fac griji pentru gearbox??

membru IRON SKY TEAM

Post Thu Nov 19, 2015 10:16 pm

Jäeger wrote:Am o intrebare : pot instala intr-o replica "ieftina" un acumulator de 9.6V cu 2000mAh ( acumulatorul stock fiind de 8.4 V si 1100mAh) fara sa imi fac griji pentru gearbox??

Nu este nici o problema. Contactele electrice pot intr-adevar sa se distruga dar grav e daca folosesti baterii LiPo de 11.1V
Cand stii cate arme ai inseamna ca nu ai destule... Image
Image
Previous

Return to What's Up, Doc?