Off-Topic 3Ferme Ghencea (casute) 28.07.2013

Spam, mesaje off-topic, balarii ce nu au legatura cu subiectele discutate.

airsoftist

Post Mon Jul 29, 2013 12:44 am

Re: Ferme Ghencea (casute) 28.07.2013

Fiecare cu sistemul lui de masura, eu eram in iarba la cel mult 15 metri de cotet iar el era in spatele meu la maxim 20, nu erau 30 de metri oricat i-ai intinde,problema nu e ca ai tras in el, la distanta aia nu avea ce sa comenteze dar ai tras cand deja zisese mort si se ridicase in picioare iar vesta reflectorizanta nu iese din fund intr-o secunda,puteai sa vorbesti cu arbitrul sau dupa joc putea sa vii la noi si nu era problema isi cerea scuze dar ai ales sa opresti jocul si sa vi foarte agresiv spre el de parca vroiai sa ii dai una peste gura.

membru Regimentul 1

Post Mon Jul 29, 2013 1:00 am

1.Nu am uitat degetul pe tragaci. (A FOST O RAFALA)
2.El a zis ca avea vesta cand zis mort
3.Nu am oprit jocul.

Agresiv? Nu.
Foarte deranjat!!!

Aici tine de educatie si de bun simt.

Noapte buna !!!
Membru Regimentul 1 Airsoft din 2010
Membru in Alianta Imperiala din 2013
Gradul: Sergent
Reprezentant Vanzari LETAL.RO

"I will look for you, I will find you, and I will kill you"

airsoftist

Post Mon Jul 29, 2013 1:20 am

Off-Topic 3Ferme Ghencea (casute) 28.07.2013

Mda....deci eu eram exact intre ei cand din nefericire a izbucnit incidentul...in primu rand nu tragea doar semoaca ,langa el mai erau inca 2 care trageau si colegu care primea bilele a tipat cred ca de 2 ori ...odata mai incet si a 2 oara mai tare urmand injuraturile ....sincer,nu cred ca avea de unde sa auda semoaca cand colegul tipa mort,pt ca se tragea continuu si era mare zgomot....ar fi bine sa impartim la intrare pe teren cate un redbull ca multi nu au vlaga ,tipa relativ incet si daca nu il auzi si tragi continuu devine frustrat ca nu ai auzit tu cand "tipa in soapta" mort ...am patit o ... acum o sa pun si pozele ...:)))

Admin

Post Mon Jul 29, 2013 1:23 am

Re: Off-Topic 3Ferme Ghencea (casute) 28.07.2013

Topic Closed
Image

airsoftist

Post Tue Jul 30, 2013 1:52 pm

OFF-Topic Ferme Ghencea (casute) 28.07.2013

Salutare,

In primul rand imi cer scuze ca scriu aici, dar discutia care s-a creat off-topic aici a fost inchisa si mutata la "tomberon".
S-a podus o discutie intre semoaca si un coleg de al meu din A-Team urmata de multe comentarii unde a tot fost pronuntat "numele' meu, fanete. Eu nu am avut nici o treaba cu "incidentul" asta si as vrea ca cineva sa modifice si sa clarifice chestia printr-un comentariu simplu ca nu este vorba de mine...
Nu stiu cine este "Tribunul" dar il rog sa se intereseze mai bine inainte de a afirma nite lucruri eronate.

Multumesc.

airsoftist

Post Tue Jul 30, 2013 2:06 pm

Eu asa am inteles. Ca ar fi fost intre tine si semoaca. Imi cer scuze, fanete. Dar totusi, daca tot ai scris, lumineaza-ne un pic :)
Nick Anterior: Veterinaru'
Image
I am a whisper, a shadow, I don't exist. By the time you realize I'm there, it's already too late and by then, I'm long gone.

membru SWAT

Post Tue Jul 30, 2013 2:08 pm

Bai.... va maninca ?
AEG - Supressed CYMA 048A (AK 105) -140 mps / CYMA AIMS 125 mps
Tokio Marui USP - 70 mps /Umarex Walther (Walther PPQ) - 94 mps

membru IRON SKY TEAM

Post Tue Jul 30, 2013 2:30 pm

Sincer, nu am vrut sa intru in polemici si am considerat ca este bine ca situatia sa se calmeze insa constat ca domnul Corneliuq aduce acuze si afirmatii calomnioase pe forumul echipei dansului

corneliuq wrote:1. Locația unde se joacă, din câte îmi aduc bine aminte a fost activată de către mine anul trecut în primăvară, atunci când văzând faptul că stimabilul ZeroOpt s-a accidentat la Republica, am abandonat acea locație și am venit în Ghencea, unde se joacă și acum.

2. Când am vorbit cu liderul IST despre această locație a spus citez ;; Mă doare în fund de locția aia, eu nu merg acolo;;. Precum se știe a refuzat să vină la primele două jocuri pe care le-a organizat CorneliuQ.

3. Nu am de ce să plec de pe un teren pe care toți avem aceleași drepturi, și în plus, nu aparține niciunui club sau jucător de airsoft. Faptul că s-au făcut lucrări sau alte chestii sunt voluntariat, nu dă nimănui dreptul să spună că terenul este al lui.

4. Referitor la individul căruia nu îi dau bună ziua ( Clejb Bogdan), ar trebui să-și dea seama că respectul se câștigă, nu se cerșește. Eu nu salut un individ care mă amenință pe mine și familia mea. Încă nu am ajuns să mă căciulesc în fața cuiva care proliferează amenințări foarte grave la adresa mea și a familiei mele.

Deci, ori nu isi aminteste bine si asta se poate ierta in momentul in care se cer scuze, ori doreste intentionat sa strice atmosfera jocurilor prin aducerea de acuze. Ceea ce spune dansul este pentru cei ce nu cunosc "istoricul" jocurilor de airsoft. Nu spun ca eu cunosc adevarul absolut insa este bine sa va documentati inainte sa luati in calcul ceea ce a spus dumnealui.
Astfel, locatia din Ghencea din cate imi amintesc a fost descoperita si folosita pentru jocurile de airsoft de domnul Leabu, respectiv echipa TMT. In continuare in acea zona a jucat Wolfbrigade impreuna cu alte mici echipe printre care si Iron Sky. In urma unor incidente nedorite la care au participat chiar si domnul Corneliuq in confruntare cu The Beasssst. Atunci a fost "activata" aceasta locatie, respectiv in spate la casute. Daca domnul Corneliuq binevoieste sa isi aminteasca, atunci cand a venit sa joace cu noi si am hotarat sa il primim in echipa noi jucam de mult in locatia numita "fermele mici". Restul sunt aberatii... Singurul adevar in acea preroratie este ca domnul Zero Opt si-a rupt piciorul la Republica, o locatie in care am mers la invitatia altui club nefiind nicidecum locatia noastra. Dar, cum se stie, daca doresti sa infatisezi o minciuna cat mai credibil trebuie sa strecori si un pic de adevar.
Cand stii cate arme ai inseamna ca nu ai destule... Image
Image

membru SWAT

Post Tue Jul 30, 2013 2:34 pm

Lasa-l Doktore. Cel mai bien e sa ignori acest gen de oameni. Auzi "amenințări foarte grave la adresa mea și a familiei mele" . Wow, raule de mine :)
Ar fi haios daca n-ar fi penibil. Dar, na, fiecare....
AEG - Supressed CYMA 048A (AK 105) -140 mps / CYMA AIMS 125 mps
Tokio Marui USP - 70 mps /Umarex Walther (Walther PPQ) - 94 mps

membru IRON SKY TEAM

Post Tue Jul 30, 2013 3:15 pm

Eu cred ca ar trebuii scoasa discutia din sectiunea tomberon. Sunt lucruri care trebuie rezolvate. Daca stergem discutia nu inseamna ca o sa se si rezolve problema. Pana la urma trebuie sa vorbim cu ei si sa cadem la o intelegere...
PreviousNext

Return to Tomberonul