Off-Topic 3Ferme Ghencea (casute) 28.07.2013

Spam, mesaje off-topic, balarii ce nu au legatura cu subiectele discutate.

membru Regimentul 1

Post Sun Jul 28, 2013 8:59 pm

Off-Topic2 Ferme Ghencea (casute) 28.07.2013

Jocul a fost foarte ok!!!
Dar am fost dezamagit de un jucator de la A-Team...
Care nu a inteles ca era un joc de airsoft nu un gratar in Ferentari, (insulte, tipete, MANELINOO)
Urat din partea celor de la A-Team ca dupa acest scandal '' LASA CA II DAI DOUA IN GURA LA PARCARE''

Te astept cu bratele deschise sa discutam aceasta problema.

Cu drag Semoaca Regimentul 1.
Membru Regimentul 1 Airsoft din 2010
Membru in Alianta Imperiala din 2013
Gradul: Sergent
Reprezentant Vanzari LETAL.RO

"I will look for you, I will find you, and I will kill you"

membru SWAT

Post Sun Jul 28, 2013 9:10 pm

Re: Ferme Ghencea (casute) 28.07.2013

Mda, din pacate din ce in ce mai multe semne de acest gen despre componentii A-Team. Eu tot sper ca se va rezolva si nu va trebui sa recurgem la masuri mai drastice.
AEG - Supressed CYMA 048A (AK 105) -140 mps / CYMA AIMS 125 mps
Tokio Marui USP - 70 mps /Umarex Walther (Walther PPQ) - 94 mps

airsoftist

Post Sun Jul 28, 2013 10:42 pm

semoaca wrote:Jocul a fost foarte ok!!!
Dar am fost dezamagit de un jucator de la A-Team...
Care nu a inteles ca era un joc de airsoft nu un gratar in Ferentari, (insulte, tipete, MANELINOO)
Urat din partea celor de la A-Team ca dupa acest scandal '' LASA CA II DAI DOUA IN GURA LA PARCARE''

Te astept cu bratele deschise sa discutam aceasta problema.

Cu drag Semoaca Regimentul 1.

Dar tu cum esti care trageai ca taranu chiar dupa ce se ridicase in picioare si strigase mort,iar tu care ai oprit jocul si ai inceput sa tipi "CARE ESTI MA ALA STAI CA VIN LA TINE" cum crezi ca esti, daca el a fost prost si te-a injurat tu ai vrut neaparat sa-l intreci,daca vrei sa discuti ceva oricum vrei si in orice fel vino la mine si discutam.

Ia zi Bogdane din semnele alea ceva concret ca vorbele astea aruncate in vant nu valoreaza doi bani, cand ai ceva de spus despre careva vino pe teren si spune-mi nu te ascunde dupa tastatura,mai bine te uita la tine in gradina si vezi ce faci cu nemuritorii si arbitrii care dau informatii jucatorilor sau vor sa-i incurce intentionat.
Last edited by Mircea on Sun Jul 28, 2013 11:26 pm, edited 2 times in total.

membru SWAT

Post Sun Jul 28, 2013 10:50 pm

Mircea, nu iti convine, nu juca. Inca un post de acest tip pe acest topic si userul respectiv ia ban.
AEG - Supressed CYMA 048A (AK 105) -140 mps / CYMA AIMS 125 mps
Tokio Marui USP - 70 mps /Umarex Walther (Walther PPQ) - 94 mps

airsoftist

Post Sun Jul 28, 2013 10:57 pm

Mircea, warn pentru limbaj inadecvat.
Nick Anterior: Veterinaru'
Image
I am a whisper, a shadow, I don't exist. By the time you realize I'm there, it's already too late and by then, I'm long gone.

airsoftist

Post Sun Jul 28, 2013 11:13 pm

Off-Topic: Ferme Ghencea (casute) 28.07.2013

Himmler wrote:Mircea, nu iti convine, nu juca. Inca un post de acest tip pe acest topic si userul respectiv ia ban.

Da Bogdane da-mi ban asa sa faci,nu mai zic nimic ca oricum e degeaba.

membru A-Team

Post Sun Jul 28, 2013 11:51 pm

Buna ziua, tututor se pare ca se continua cu vorbe urate despre unii care se numesc A-TEAM, suntem tot oameni si noi,sunt presedinta acestui club si deja nu mai permit ca toata lumea sa se ia de aceasta echipa.Toate problemele se rezolva pe teren nu in spatele tastaturii, inca nu v-ati maturizat destul nici acum, nu suntem la gradinita. Nu uitati ca si la alte echipe se greseste si nu se comenteaza atat, deja eu m-am saturat de acest gen de discutie, aia de la A-TEAM......asa cum suntem noi mai sunt si altii, nu uitati ca si la alte echipe nu dau nume, sunt persoane care desi dupa atatia ani de airsoft fac greseli, nu suntem la scoala, nu avem nevoie de corectii gen esti banat sau scos din joc, vrem doar sa se vorbeasca pe un ton normal nu superior. Venim de placere nu din obligatie, nu uitati ca pe teren avem oameni incepatori care nu stiu cu ce se mananca acest sport si lasati o impresie foarte proasta discutatand acest gen de problema pe forum, inca odata va repet este un HOBBY......incercati sa faceti diferenta.
Eu vad ca in fiecare saptamana sunt probleme si tot nu se rezolva, ati spus ca puneti arbitrii din partea mai multor echipe....... ati uitat de incepatori , ei au arbitru? am fost un singur arbitru de la A-TEAM , restul toti de la IRON-SKY............................poate ar trebui sa va reorganizati voi ca si echipa organizatoare si sa tineti cont ca toti oamenii vin de placere si nu ii convine nimanui sa ii se dea comenzi......nu le amestecati, la voi deja a devenit URA pe MIRCEA, CORNEL......si deja pe A-TEAM.
Faptul ca .....Cornel nu da buna ziua, nu inseamna ca trebuie sa aruncati cu noroi in el......una la mana , ia spuneti-mi voi mie ca nu stiam ca atunci cand vin pe teren trebuie sa aduc ofrande si salutari tuturor,sunt multe persoane care nu o fac , poate unii nu se cunosc ....poate unii au probleme acasa grave si uita sa dea buna ziua, dar nu uitati ca acest sport ne descarca de aceste probleme, nu trebuie sa ne incarce cu altele........va rog incetati cu acest discutiii inutile, va invartiti in jurul cozii.....venim DE PLACERE....
Last edited by happy_madutza on Mon Jul 29, 2013 12:14 am, edited 1 time in total.

airsoftist

Post Sun Jul 28, 2013 11:55 pm

Mircea wrote:Da Bogdane da-mi ban asa sa faci,nu mai zic nimic ca oricum e degeaba.

Daca aveti ceva de discutat, va rog respectuos, sa o faceti afara de pe teren in prezenta arbitrului, fara injuraturi si discutii inutile, in mod civilizat, ca totusi avem pretentia de oameni educati.
Pe teren trebuie sa-i respectam pe ceilalti, care mai sunt si doresc sa joace airsoft.

LE: Discutiile pe forum sunt inutile, aici dorim sa aducem o plus valoare jocului.
SEHEN OHNE GESEHEN ZU WERDEN/SEE WITHOUT BEING SEEN/A VEDEA FARA SA FI VAZUT
ImageImage
http://www.iron-sky.ro/

membru Regimentul 1

Post Mon Jul 29, 2013 12:14 am

Dar tu cum esti care trageai ca taranu chiar dupa ce se ridicase in picioare si strigase mort,iar tu care ai oprit jocul si ai inceput sa tipi "CARE ESTI MA ALA STAI CA VIN LA TINE" cum crezi ca esti, daca el a fost prost si te-a injurat tu ai vrut neaparat sa-l intreci,daca vrei sa discuti ceva oricum vrei si in orice fel vino la mine si discutam.

Eu?Taran?
Trageam ca taranu'?
TRAGEAM AUTOMAT, DISTANTA 30m... Exista vesta reflectorizanta
Eu nu cred ca m-am coborat la nivelul omului tau... nu l-am insultat !!!
Si ca am tipat la el? Da !!!
Eu nu suport jigniri la adresa familiei mele!!!
Membru Regimentul 1 Airsoft din 2010
Membru in Alianta Imperiala din 2013
Gradul: Sergent
Reprezentant Vanzari LETAL.RO

"I will look for you, I will find you, and I will kill you"

airsoftist

Post Mon Jul 29, 2013 12:33 am

@meduzza: conflictul am inteles ca este intre semoaca si fanete. Acum, nu inteleg de ce ne bagam intre ei, avand in vedere ca fanete are cont aici si nu vad versiunea lui, si nu stiu daca ai fost in safe zone cand ED l-a adus pe semoaca si fanete in safe zone pentru ca s-au luat la cearta pe teren (personal, asa am aflat situatia dintre ei doi), fanete retragandu-se direct catre masina/cortul A-TEAM, refuzand discutie cu semoaca. Referitor la arbitri: arata-mi tu mie incepator care sa stie regulamentul, cand multi dintre ei (si din nefericire si ceilalti cu experienta) nu il respecta. Si daca tot te plangi ca a fost un singur arbitru A-TEAM(anume TU), ce te-a retinut sa nominalizezi inca xshpe colegi de la ATEAM sa arbitreze? sunt sigur ca nu ar fi avut nimeni nimic impotriva. Cat despre maniere si probleme, si eu am probleme si totusi incerc sa salut pe toata lumea care vine la teren cunoscut sau nu. Nimeni din IST nu are nimic cu membrii A-Team. Nimeni din IST nu vrea sa aibe nimic cu voi. Dar ca presedinta (felictari pentru functie si nu sunt sarcastic aici) am impresia ca nu esti la curent cu ce se intampla in A-TEAM, fazele cu "si ce daca esti sub med, da-i la fatza" (am auzit pe la respawn-ul vostru, acum cateva dati, cand stateam cuminte si pitit) spre exemplu. Incep sa cred ca voi aveti ceva cu noi fiindca a existat un conflict mic(stim toti care am luat parte la el despre ce vorbesc, sper), care s-a transformat intr-unul de orgolii.

@mircea: Editarea postarilor nu iti aduce nici un avantaj dupa ce ai primit warn, dar daca ai facut-o din bun simt, respectul meu. Semoaca tragea in continuare pentru ca nu a auzit strigatul "mort" al lui fanate. si cand in final, fanete a urlat "mort", a mai adaugat si niscaiva cuvinte licentioase care nu i-au picat deloc bine lui Semoaca, de aici si fraza "CARE ESTI MA ALA STAI CA VIN LA TINE" . Si cu totii care te cunoastem stim ca nu stai bine cu nervii, si ca daca vezi patchul IST tragi cu mai multa sete si de preferat pe full auto pana e vesta pusa, atat tu cat si mare parte din cei ce te urmeaza (am aflat-o pe pielea mea si nu odata, mai multi membri A-TEAM continuand rafale de Full Auto dupa ce am strigat mort. mi-am scos vesta si am lasat-o asa gandindu-ma ca zgomotul infernal de gearbox in full auto provoaca si surzenie de moment). Problema ivita intre fanete si semoaca s-a rezolvat in safe-zone, dupa incident, cand tu erai in joc.
Nick Anterior: Veterinaru'
Image
I am a whisper, a shadow, I don't exist. By the time you realize I'm there, it's already too late and by then, I'm long gone.
Next

Return to Tomberonul