(Off-Topic1) Ferme Ghencea (casute) 21.07.2013

Spam, mesaje off-topic, balarii ce nu au legatura cu subiectele discutate.

membru SWAT

Post Tue Jul 23, 2013 10:55 am

Re: Ferme Ghencea (casute) 21.07.2013

Astept si feed-back de la Ghost si vedem ce si cum facem. Multmesc Onutzza.
AEG - Supressed CYMA 048A (AK 105) -140 mps / CYMA AIMS 125 mps
Tokio Marui USP - 70 mps /Umarex Walther (Walther PPQ) - 94 mps

airsoftist

Post Tue Jul 23, 2013 10:59 am

cu cea mai mare placere. Sper sa se rezolve situatia :)

membru SWAT

Post Tue Jul 23, 2013 11:23 am

Bun. Am feed back de la cei implicati. Din relatari se adevereste ca cei care erau la respawn au angajat avand veste la vedere.
Cu tot respectul rog ca jucatoriii ce participa la jocurile Iron Sky, indiferent de vechimea ce o au in cadrul acestui sport/ indiferent de ce echipa apartin, sa fie mai atenti pe teren. Sincer chiar nu vreau, pentru greseli poate copilaresti, sa incepem sa eliminam jucatori care pana acum au fost ok si au participat la partide relaxante pentru toata lumea.
Va multumesc anticipat pentru comportamentul constructiv, atit pe teren cat si pe forum.

membru C.A.T.

Post Wed Jul 24, 2013 8:58 pm

(Off-Topic4) Ferme Ghencea (casute) 21.07.2013

Salut!

probabil din cauza adrenalinei, ei au uitat de veste (nu e o scuza, e o posibila explicatie). sunt absolut sigur ca nu a fost ceva premeditat, deoarece ar fi stupid sa crezi ca poti juca cu vesta pe tine ;)

rezolvarea (pe loc) e foarte simpla - practic cei cu veste pe ei sunt morti, deci trag cu bile "fantoma" care nu te pot elimina.

Deci daca se mai intampla cumva (cred ca pozitionarea respawnului la minim 100m de obiectiv ar rezolva situatia) recomand ca cei care sunt angajati de "morti" sa nu conteze ca eliminati si cineva sa anunte arbitrul pentru reglementarea situatiei. Daca sunt si jucatori activi care angajeaza in acelasi timp cu mortii, ghinion, nici hit-urile lor nu vor conta.

Problema esta ca cei din echipa albastra care cucerisera pozitii avansate sa nu fie eliminati incorect, deci ce am spus mai sus se aplica in acest caz.

LE: Himmler, respawnul poate fi pozitionat in asa fel incat sa nu aduca prea mult disconfort si nici sa nu influenteze negativ "atacabilitatea obiectivului", de exemplu daca obiectivul este la nuc, respawnul ar trebui sa fie de partea cealalta a drumului. in dreptul cladirii A. Mai greu ar fi in cazul in care sunt obiective multiple, atunci probabil ca respawnul ar trebui distantat mai mult, dar sunt sigur ca se poate gasi un compromis in fiecare caz.
Last edited by kytra on Wed Jul 24, 2013 9:09 pm, edited 1 time in total.
Image

membru C.A.T.

Post Wed Jul 24, 2013 9:04 pm

(Off-Topic3) Ferme Ghencea (casute) 21.07.2013

Noni wrote:
Virus.exe wrote:...A doua oară când am ajuns în zonă, le-am făcut observaţii pentru modul cum ţin vesta, tocmai ca să nu mai apară astfel de neînţelegeri. Răspunsul primit de la partenerul său a fost : "Hai mai las-o-n p... mea"(probabil fiindcă de data asta nu mai erau total la vedere) . Partenerul şi modul exact cum stăteau vestele a doua oară aici : https://drive.google.com/folderview?id= ... sp=sharing - poza 0697 . Oricum, nicio problemă, a greşi este omeneşte. E important să mai şi recunoşti.

Salut! Eu sunt cel din poza 0697. Lasa-ma sa inteleg mai bine dimensiunea dezastrului: eu tocmai atinsesem steagul de respawn si, in consecinta, eram "viu" / in game sau cum vrei tu sa zici; se vad cca. trei centimetri din vesta care iesea din buzunarul pantalonilor, iar tu vrei sa-mi cer scuze pt asta? Hai ca esti simpatic rau...
PS - nu sunt partenerul lui Rusteeze, ci doar coechipierul lui. Nu am nevoie de scuze, ca esti simpatic rau.

LOL hai sa nu exageram, daca cuiva ii iese vesta din buzunar, e problema lui de stricare a camuflajului, eu nu as considera nici macar o secunda ca omul respectiv POARTA vesta ca fiind jucator inactiv.

Iar apropo de corectitudine, daca ar fi toti jucatorii ca Noni, nu am avea niciodata discutii "nemuritor/nimeritor"

LE: got the message, Muller :)
Last edited by kytra on Wed Jul 24, 2013 9:11 pm, edited 1 time in total.
Image

airsoftist

Post Wed Jul 24, 2013 9:06 pm

Kytrosule, incearca sa nu mai faci dublu post!

kytra wrote:Iar apropo de corectitudine, daca ar fi toti jucatorii ca Noni, nu am avea niciodata discutii "nemuritor/nimeritor"

+1
SEHEN OHNE GESEHEN ZU WERDEN/SEE WITHOUT BEING SEEN/A VEDEA FARA SA FI VAZUT
ImageImage
http://www.iron-sky.ro/

membru SWAT

Post Wed Jul 24, 2013 10:39 pm

Am rezolvat dilema cu Noni,so.... :D

airsoftist

Post Thu Jul 25, 2013 8:10 am

(Off-Topic) Ferme Ghencea (casute) 21.07.2013

Eu, unul, mă bucur că s-a lămurit situaţia. Nu am pus la îndoială corectitudinea celor doi domni, ci doar am ţinut să fac nişte precizări. Nu am pretins scuze de la nimeni şi nici n-am intenţionat să deschidem o dispută aici. Nu cred că am comis vreo crimă dacă am atras atenţia asupra celor 3 cm ai vestei, având în vedere primul incident. Iar pe teren nu cred că am jignit sau ofensat pe cineva.

Sper că ne vom strânge mainile cu aceeaşi simpatie pe teren. Până la următoare întâlnire, vă urez tuturor un joc cât mai plăcut şi lipsit de incidente.
Si vis pacem, para bellum

airsoftist

Post Thu Jul 25, 2013 2:23 pm

Virus, te intreci cu gluma. Apasarile astea juvenile de a avea ultimul cuvant cateodata sunt distractive, dar nu intotdeauna sunt tolerate de Partid. Tocmai ce a scris Himmler ca am rezolvat situatia ca intre gentlemani - IN MOD PRIVAT! Tu de ce incerci sa deschizi iar capacul oalei care tocmai ce a fost luata de pe foc? Numai asa, ca sa mai bagi tu o stramba? Poate mai iese de-o poolemica pana duminica viitoare? Esti pasionat de reenactment si ai in cap vreun scenariu de pe vremea Razboiului Rece? Nu-ti fa iluzii prea mari, caci daca am ceva de rezolvat cu IST, o rezolv cu D, cu Muller, cu Himmler, in niciun caz cu tine. Pe viitor, te-as ruga sa-ti tii observatiile contradictorii pentru monoloagele tale, iar daca ai ceva sa-mi reprosezi, fa-o prin intermediul unui arbitru sau game master, lasand pentru o alta data excesul de zel si interpretarea cabotina a rolului de Jandarm Universal. Poate crezi ca prin atitudinea ta de umil poet de curte aduci vreun mare serviciu jocurilor din Ghencea. Ei bine, e posibil sa te inseli. Nu ai nici macar aptitudini de a ocupa un post marunt in schema aparatului de propaganda. Noi, cei de la Comitetul Central, cunoastem un pic mai bine tehnicile astea de manipulare, ca doar d-aia am absolvit Academia de Invatamant Social-Politic Stefan Gheorghiu.
Himmler, stiu ca am stabilit cu tine ca nu mai postez nimic pe "public", imi pare rau ca am incalcat o promisiune, insa e un pic deranjant sa vad ca pekinezul inca latra.
Центральный комитет

membru SWAT

Post Thu Jul 25, 2013 2:55 pm

GATAAAAAAAAAAA! :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
Daca mai posteaza careva in flame ul asta il banez direct !
Ce mama dracu', nu avem altceva mai bun de facut decat sa ne certam ?? Suntem copii ?????
T/C!!!
PreviousNext

Return to Tomberonul