[Review] Jumping Plate Carrier by Wolfy

Ai vazut ceva interesant? Ai cumparat un accesoriu deosebit? Lauda-te sau intreaba-ne despre el.

membru IRON SKY TEAM

Post Tue Apr 29, 2014 6:50 pm

[Review] Jumping Plate Carrier by Wolfy

Inainte sa merg mai departe, mentionez ca vesta reala, o gasiti aici: http://www.cryeprecision.com/P-BLC04202 ... -%28jpc%29

Jumpable Plate Carrier sau JPC pe scurt, este un plate carrier conceput sa fie usor si in acelasi timp sa nu te lase fara spatiu molle si a devenit destul de populara printre jucatorii de airsoft.

Cum aia reala imi depaseste bugetul... am ales modelul vandut de Wolfy, care este fabricat in Romania. Puteti sa gasiti copii facute in china ale ei (aia reala, nu cea de la Wolfy :P ) pe la diverse magazine de airsoft din lume.

Modelul ales de mine il gasiti aici: http://www.wolfy.ro/ro/veste/127-vesta- ... al-cordura

La momentul in care am scris aceste "review", aveti posibilatatea de a alege intre 2 materiale din care sa fie facuta veste, si 3 "culori".

Image
Image
Image
Vesta vine cu o constructie tip schelet pe lateral, lucru care ii permit sa fie mai usoara si in acelasi tip cel care o poarta nu o sa se incalzeazca prea mult in ea. De asemenea, la fel ca aia reala, aveti posibilitatea de a pune buzunare pe lateral.

Image
Image
Are 2 buzunare din fabrica, unul pentru 3 incarcatoare si celalalt pentru diverse alte lucruri (tip admin pouch). E un bonus pentru cei care nu vor sa mai cumpere buzunare sau vor sa joace mai "light".

Image
Cam asa arata cu 3 incarcatoare de AUG si 2 de pistol.

Mie personal imi plac Plate Carrierele, dar avand in vedere ca foarte multe din ele au fost concepute pentru oameni mai... soldizi decat mine, ele nu ma incapeau. JPC ul am putut sa-l ajustez, si va spun ca imi vine perfect (am 1.75m si 60 kg).

Imediat ca am vazut ca imi vine, am luat toate lucrurile de pe vesta mea veche si le-am pus pe JPC (poze pentru ca vreau sa ma laud).

Image
Image

Mentionez de asemnea ca vesta vine cu 2 bureti care tin locul placilor.

La jocul de pe 27.04.2014 am testat noua achizitie si buretii aia au ajutat. Cel putin asta e concluzia la care am ajuns, dupa ce am stat 20 de minute intins pe burta la panda, taratul prin pietris si jucat pe la cladiri.

Merita cumparata? Depinde ce cauta fiecare ca si jucator.

Mie personal mie place! Pot spune despre vesta ca e usoara, am putut sa o ajustez pentru marimea mea, accepta placi si pot sa-mi aranjez buzunarele dupa cum doresc.

Singurul lucru care imi displace, e ca nu are doar un rand de velcro. Macar de erau 2, ca sa pot pune o emblema fara sa-mi fac griji ca se pierde.

Daca sunt persoane care doresc sa probeze vesta sau sa o pipaie, ma pot cauta pe teren.
Image

TIER 1 HIGH RISK OPERATOR ALL DAY LIKE A PRO

airsoftist

Post Tue Apr 29, 2014 7:54 pm

Re: [Review] Jumping Plate Carrier by Wolfy

felicitari pentru achizitie
Speranta este pentru cei ce nu traiesc deja in pace.

membru IRON SKY TEAM

Post Wed Apr 30, 2014 9:53 am

super am sa imi cumpar si eu una :D
scuze dar din cate imi aduc aminte pe ASR era un pret de 70 de lei iar la ei pe sit e 120 si 140 de lei. Tu cat ai dat pe ea flavius.
Tine capul sus!

Dumnezeu da cele mai grele batalii celor mai puternici soldati!

Admin

Post Wed Apr 30, 2014 11:23 am

e 70 pentru material 600D si 100 pentru 1000D , parca asa mi-a zis Flavius. Pare good value for the money
Image

membru IRON SKY TEAM

Post Wed Apr 30, 2014 11:28 am

Edmond Dantes wrote:e 70 pentru material 600D si 100 pentru 1000D , parca asa mi-a zis Flavius. Pare good value for the money

Astea eram preturile de pe ASR... nu stiu ce sa zic despre cele de pe site.

http://www.airsoftromania.com/forum/vie ... 24&t=22798

Mario wrote:scuze dar din cate imi aduc aminte pe ASR era un pret de 70 de lei iar la ei pe sit e 120 si 140 de lei. Tu cat ai dat pe ea flavius.

100 lei pentru vesta din Cordura 1100D.
Image

membru IRON SKY TEAM

Post Wed Apr 30, 2014 12:12 pm

si in cat timp a fost livrata vesta de la data in care ai dat comanda?
Tine capul sus!

Dumnezeu da cele mai grele batalii celor mai puternici soldati!

membru IRON SKY TEAM

Post Wed Apr 30, 2014 12:45 pm

Mario wrote:si in cat timp a fost livrata vesta de la data in care ai dat comanda?

Nu sunt sigur. Am dat comanda chiar inainte de Paste si a trebuit sa astept pana dupa sarbatoare.
Image

airsoftist

Post Sat May 03, 2014 8:42 am

Poti sa prezinti sistemul de reglaj lateral ?

membru IRON SKY TEAM

Post Sat May 03, 2014 11:01 am

Avantul wrote:Poti sa prezinti sistemul de reglaj lateral ?

Sistemul lateral se poate regla in fata si in spate.

In fata sub buzunarul ala de 3 incarcatoare, ai sectiuni de velcro.

Image

Iar in spatele vestei, ceva mai pe la baza, ai niste fire pe care le desfaci, tragi de "panourile" laterale dupa care legi la loc.

Image
Image

membru IRON SKY TEAM

Post Tue Aug 12, 2014 6:57 pm

Un mic update. Vesta inca rezista. Chiar si dupa ce m-am tarat prin diverse locuri dubioase si am pus 5 kg de chestii pe ea( 2 maguri pentru pistol, BB loader, 6 miduri pentru principala, baioneta, baton chimic, rucsac incare mai pun bile si sticle cu apa, buzunar de utilitati, lanterna, tomahawk, statie)

Image
Image

Return to Echipament si acesorii airsoft