Caut luneta 3x sau 4x

Ai vazut ceva interesant? Ai cumparat un accesoriu deosebit? Lauda-te sau intreaba-ne despre el.

membru IRON SKY TEAM

Post Wed Feb 12, 2014 10:23 pm

Caut luneta 3x sau 4x

Lucrum principal care ma intereseaa, este sa nu-mi ocupe prea mult spatiu pe replica. Cam asa ceva caut:

http://www.redwolfairsoft.com/redwolf/a ... _Scope.htm

Image

Pe de alta parte, am vazut ca se gaseste si sistem cu luneta rabatabila:

Image
Image

TIER 1 HIGH RISK OPERATOR ALL DAY LIKE A PRO

membru IRON SKY TEAM

Post Thu Feb 13, 2014 10:49 am

Re: Caut luneta 3x sau 4x

Luneta aia rabatabila este de fapt un magnificator iar ansamblul respectiv ...cam iti ocupa loc pe replica :D
Cand stii cate arme ai inseamna ca nu ai destule... Image
Image

Admin

Post Thu Feb 13, 2014 11:27 am

e un eotech 552 + magnifier 1-3x cred. cam 6 mil in total, crezi ca merita?
primul este un ACOG 4x parca, au si la letal, asta ocupa mai putin si e cam 2 mil
Image

airsoftist

Post Thu Feb 13, 2014 11:37 am

vism 3x. nu se compara cu jucaria aia de la letal
daca e sa ai ghinion, si-n pixda dai de-un cui

Admin

Post Thu Feb 13, 2014 12:06 pm

jucarii sunt toate, ce facem noi e o joaca in esenta. in airsoft , la modul realist, 95% din jucatori nu au nevoie de niciun dispozitiv optic in afara de iron sights. acum fiecare isi stie propriul nivel de imersiune in simularea realismului
Image

membru IRON SKY TEAM

Post Thu Feb 13, 2014 1:06 pm

Edmond Dantes wrote:jucarii sunt toate, ce facem noi e o joaca in esenta. in airsoft , la modul realist, 95% din jucatori nu au nevoie de niciun dispozitiv optic in afara de iron sights. acum fiecare isi stie propriul nivel de imersiune in simularea realismului

+1 Asa si mie mi-ar placea sa folosesc "bile" mai reale ca sa nu mai am discutii gen "te-am nimerit/ba nu te-am nimerit" :lol:
Dar derivam aiurea discutia si ajungem off-topic si vom fi nevoiti sa ne autosanctionam (eu deja m-am autodenuntat) :roll:

On topic, @Flavius tata, vezi ce ti se potriveste mai ok pe jucarie si desigur ce se incadreaza si in buget ;)
Cand stii cate arme ai inseamna ca nu ai destule... Image
Image

airsoftist

Post Thu Feb 13, 2014 1:31 pm

mai uratilor. clona aia acog e infecta si nu-si merita banii. are sticla proasta, deschidere mica si eye relief de rahat.

daca ai nevoie cu adevarat de optica, cauta ceva facut pentru arme reale, la pret mic. vism e o varianta, si nu e o jucarie, desi poate fi pusa pe una :mrgreen:
daca e sa ai ghinion, si-n pixda dai de-un cui

membru IRON SKY TEAM

Post Fri Feb 14, 2014 2:37 pm

cvlad wrote:mai uratilor. clona aia acog e infecta si nu-si merita banii. are sticla proasta, deschidere mica si eye relief de rahat.

ACOG ul la care am dat link este de la G&P, si din cate am citit pe internet opticele lor sunt mult mai calitative decat ce produc baietii de la ACM.

Edmond Dantes wrote:e un eotech 552 + magnifier 1-3x cred. cam 6 mil in total, crezi ca merita?

Mi-am cumparat pistol de la Marui, desi multi mi-au zis ca e scump si ca mai bine imi folosesc banii pentru a cumpara ALTA arma principala. Sau un pistol cu CO2, pentru ca si ala merge pe frig...

cvlad wrote:vism 3x. nu se compara cu jucaria aia de la letal

Nu pot sa spun ca imi place modul in care arata luneta de la Vism... dar iti multumesc frumos pentru link. :)

Acum legat de "the real shit", am inteles ca pe langa calitate si vedere mai buna, stiu ca au fost jucatori care au cumparat pentru ca ar rezista mai bine la impactul cu bile, decat clonele lor facuta in china. Posibil sa fi inteles eu gresit.
Image

TIER 1 HIGH RISK OPERATOR ALL DAY LIKE A PRO

airsoftist

Post Sat Feb 15, 2014 9:36 am

Da' pe ce vrei s-o pui Flavius? Vezi ca combinatia aia cu doua optici e poponarie, e grea, nepractica etc., vindea unu pe ASR un magnificator d-ala pt Eotech. Mai degraba ia-ti un ACOG 4x cu holosight mic deasupra, e mai practic si mai usor.
Cat despre optici reale....toti ne dorim, numa ca un ACOG real e peste 1500 de dolari si ai mare noroc daca-l gasesti pe ebay pe la 500...
http://www.ebay.com/itm/ACOG-TA31RCO-/1 ... 19e6f645a6

DAca tot iti iei cu magnificare mai bine iti iei o luneta d-aia 9-12x, o sa vezi ca doar 4x nu e mare senzatie. Altfel, mai bine doar red dot/ holosight...

Admin

Post Sat Feb 15, 2014 12:13 pm

ce zic eu si ce zici tu flaviusica... compari optici inutile si scumpe cu replici marui? :)) . inca nu intelegem ca accesoriile real shit n-au nici o valoare pentru noi pentru ca veriga slaba sta in replicile de airsoft care n-au nici in clin nici in maneca de-a face cu armele reale :). eu raman la parerea ca optica in airsoft e mai mult un moft care te ajuta poate sa identifici inamici la o distanta mai mare nicidecum sa tintesti undeva unde n-ai putea tinti si cu iron sight-urile
Image
Next

Return to Echipament si acesorii airsoft