Caut luneta 3x sau 4x

Ai vazut ceva interesant? Ai cumparat un accesoriu deosebit? Lauda-te sau intreaba-ne despre el.

membru IRON SKY TEAM

Post Sat Feb 15, 2014 8:13 pm

Re: Caut luneta 3x sau 4x

Cracker wrote:Da' pe ce vrei s-o pui Flavius? Vezi ca combinatia aia cu doua optici e poponarie, e grea, nepractica etc., vindea unu pe ASR un magnificator d-ala pt Eotech. Mai degraba ia-ti un ACOG 4x cu holosight mic deasupra, e mai practic si mai usor.
Cat despre optici reale....toti ne dorim, numa ca un ACOG real e peste 1500 de dolari si ai mare noroc daca-l gasesti pe ebay pe la 500...
http://www.ebay.com/itm/ACOG-TA31RCO-/1 ... 19e6f645a6

Arata adus de prin afganistan.
Image

TIER 1 HIGH RISK OPERATOR ALL DAY LIKE A PRO

airsoftist

Post Sat Feb 15, 2014 9:11 pm

pai cred ca asa si e...

Edmond Dantes wrote:ce zic eu si ce zici tu flaviusica... compari optici inutile si scumpe cu replici marui? :)) . inca nu intelegem ca accesoriile real shit n-au nici o valoare pentru noi pentru ca veriga slaba sta in replicile de airsoft care n-au nici in clin nici in maneca de-a face cu armele reale :). eu raman la parerea ca optica in airsoft e mai mult un moft care te ajuta poate sa identifici inamici la o distanta mai mare nicidecum sa tintesti undeva unde n-ai putea tinti si cu iron sight-urile

Nu sunt de acord, eu a fost de multe ori in situatia in care inaintam prin vegetatie, am auzit foc de replica care nu m-a nimerit, si in 1-2 secunde am avut timp sa vad de unde se trage si sa pun red dot-ul acolo.
Cei care trag "la ochi" au nevoie de un prim foc de reglaj, sa vada unde se duc bilele, eu de cate ori m-am bazat pe red dot, nu prea am ratat, la primul burst. Alinierea catarii cu inaltatorul ia minim o secunda, la red pui direct pe tinta.

membru IRON SKY TEAM

Post Wed Feb 19, 2014 11:21 pm

Am cumparat pana la urma un ACOG 4x32, de la G&P de pe ASR.

Image

Sexy beast. :D
Image

TIER 1 HIGH RISK OPERATOR ALL DAY LIKE A PRO
Previous

Return to Echipament si acesorii airsoft