Care este cea mai zgomotoasa arma de airsoft?

Ai vazut ceva interesant? Ai cumparat un accesoriu deosebit? Lauda-te sau intreaba-ne despre el.

airsoftist

Post Sat Aug 10, 2013 12:53 pm

Re: Care este cea mai zgomotoasa arma de airsoft?

Am inteles...050 e peste bugetul meu cu mult din cauza asta ma gandeam sa ii fac lu asta upgrade cat de cat...in viitorul apropiat nu cred ca o sa schimb arma oricum.Ce am observat la ea(negativ)are putere mica...dupa 30-40 de metrii bila pierde mult din putere si trebuie corectata distanta tragand deasupra tintei...Cred ca o sa ii schimb arcul
Attero Dominatus!
Will our deeds be remembered?
Are they written on stone or in sand?

airsoftist

Post Sat Aug 10, 2013 1:25 pm

Arctic Avenger wrote:
LoneWolf wrote:Urmeaza upgrades :) ma gandesc la un ACOG red dot dar nu pot sa ma decid asupra lor...recomandari?

Eu personal nu recomand atasamente pentru 028U.

De ce? Lucrul care ma deranjeaza este ca sinele sunt puse prea in fata. Adica, daca iti pui red dot / EOTECH / ACOG, in functie de marimea dispozitivului, mai mult iti obtureaza din vedere.

Celalalt lucru de care trebuie sa tii cont la opticele astea, este ca in functie de model, sa zicem ca unele au tendinta de a reflecta lumina. Cum te afecteaza pe tine chestia asta? Iti zic din experienta ca am vazut in case unde era complet bezna, oamenii cu red dot. Nu neaparat ca l-am vazut pe om, dar se vedea cum lucea ceva, moment in care mi-am dat seama ca era unu in camera respectiva.

Deci trebuie sa te interesezi daca modelul ala care iti place tie, are si un fel de protectie, ca sa nu iti dea de gol pozitia.

Ce mai pot sa-ti spun, este ca mult din aceste dispozitive optice NU o sa reziste la bile. Tu nu o sa intrebi cand cumperi, si nici vanzatorul nu o sa-ti spuna.

Stiu ca exista special e un fel de geam care il pui in fata dotului nu gasesc acum,dar mai exista si asta http://www.wgcshop.com/wgc2008/main/pro ... atid=&cat=

membru SWAT

Post Sat Aug 10, 2013 1:39 pm

Cred ca mai mult de 120-125 ca arc nu o sa poti pune pe 028. Deci un maxim 135 mps, zic. 40 de metri la 120 mps cat are 028ul e ok , daca tragi cu 0,25, bila care cred ca e ok pt replica aia.
E replica, nu arma :)
AEG - Supressed CYMA 048A (AK 105) -140 mps / CYMA AIMS 125 mps
Tokio Marui USP - 70 mps /Umarex Walther (Walther PPQ) - 94 mps

airsoftist

Post Sat Aug 10, 2013 8:21 pm

Himmler wrote:Cred ca mai mult de 120-125 ca arc nu o sa poti pune pe 028. Deci un maxim 135 mps, zic. 40 de metri la 120 mps cat are 028ul e ok , daca tragi cu 0,25, bila care cred ca e ok pt replica aia.

Da cu bila de 0.25 trag cu toate ca ei recomanda 0.20. Inca ceva...azi am aflat cum se regleaza hopup-ul si dupa ajustari arma trage foarte bine (nu imi place sa zic replica :) )
@The Youngest Gun protectia aia costa cat un red dot :)))
Attero Dominatus!

airsoftist

Post Sat Aug 10, 2013 10:16 pm

LoneWolf wrote:
Himmler wrote:Cred ca mai mult de 120-125 ca arc nu o sa poti pune pe 028. Deci un maxim 135 mps, zic. 40 de metri la 120 mps cat are 028ul e ok , daca tragi cu 0,25, bila care cred ca e ok pt replica aia.

Da cu bila de 0.25 trag cu toate ca ei recomanda 0.20. Inca ceva...azi am aflat cum se regleaza hopup-ul si dupa ajustari arma trage foarte bine (nu imi place sa zic replica :) )
@The Youngest Gun protectia aia costa cat un red dot :)))

Mda aia e si protectie si e si sa nu reflecte lumina ;) daia este atat, o sa caut zilele astea si este vreo 10-15 $

airsoftist

Post Thu Oct 24, 2013 2:16 pm

Cel mai zgomotos AEG pana acum, din experienta proprie:

- Stubby Killer de la PJ

Cel mai zgomotos pistol GBB:

- Taurus PT99 - CO2

Cel mai zgomotos SMG:

- KWA MP9 GBB

Aici vorboim dereplici de airsoft. walther DAO e o porcarie care nu se poate numi nimic (ca tot il amintea cineva ai sus). Si oricum, Taurus-ul de care am amintit mai sus se aude mai tare decat DAO

airsoftist

Post Thu Oct 24, 2013 11:57 pm

Kruger wrote:Cel mai zgomotos AEG pana acum, din experienta proprie:

- Stubby Killer de la PJ

Cel mai zgomotos pistol GBB:

- Taurus PT99 - CO2

Cel mai zgomotos SMG:

- KWA MP9 GBB

Aici vorboim dereplici de airsoft. walther DAO e o porcarie care nu se poate numi nimic (ca tot il amintea cineva ai sus). Si oricum, Taurus-ul de care am amintit mai sus se aude mai tare decat DAO

sa vedem pe youtubee :D merci de reply
MP9A1 KWA cum poate sa fie micutza :)))))))
Last edited by LoneWolf on Fri Oct 25, 2013 12:05 am, edited 1 time in total.
Attero Dominatus!

airsoftist

Post Fri Oct 25, 2013 12:03 am

Daca ne vedem intr-o duminica, Stubby Killer am eu, PT99 am eu, MP9 are nasul meu :)

L:E: - si poate ar fi interesant sa spunem si care este jucaria de airsoft cu cel mai puternic recul. hai sa va spun ce m-a dat pe spate, si anume Cybergun/KWC Colt 1911 Anniversary Edition CO2. Este pur si simplu dementa ! Pe forumurile de afara oamenii ii aseamana reculul cu al unui 9 mm real. E putin exagerat dupa parerea mea, dar cert este ca loveste ca un catar cand tragi. Ca si viteza e undeva pe la 105 m/s.

Tocmai si l-a luat nas-miu de la Cluj

http://www.shortyusa.com/airsoft.html?h ... rchstring=

Cititi si review-urile de pe pagina.

membru SWAT

Post Fri Oct 25, 2013 10:56 am

Ca recul , Deagle pe C02. Daca nu eram atent "fugea de mine" :)
AEG - Supressed CYMA 048A (AK 105) -140 mps / CYMA AIMS 125 mps
Tokio Marui USP - 70 mps /Umarex Walther (Walther PPQ) - 94 mps

Admin

Post Fri Oct 25, 2013 12:15 pm

chiar as vrea sa vad reculul, suntem destui care tragem cu 9mm si ar fi interesanta comparatia. daca aveti aduceti la teren. co2 nu 9mm normal :D
Image
PreviousNext

Return to Echipament si acesorii airsoft