Ghillie

Ai vazut ceva interesant? Ai cumparat un accesoriu deosebit? Lauda-te sau intreaba-ne despre el.

airsoftist

Post Sun May 11, 2014 11:38 pm

Re: Ghillie

Da, am facut singur treaba asta si nu am vorbit cu nimeni. Am gasit la un moment dat pe net un exemplu de vopsire si m-am hotarat sa mi-l fac si eu. Pe flecktarn nu prea sunt tutoriale, asa ca am ales calea mai grea: am incercat singur sa vad ce imi iese. Am folosit spray-uri cumparate de la colorit.ro. Doar ca tenta generala este mult prea verde fata de cum am dorit eu. Culorile alese (portocalui si ocru) erau mult prea aprinse fata de referinta luata, camuflajul de pe costumul meu. Asa ca am dat 2 straturi foarte fine de verde peste combinatia finala. Ar fi trebuit sa ma opresc dupa primul strat.
Cand o sa am timp, am sa fac si un tutorial pe tema asta. Ca idee, cel mai mult timp mi-a luat sa pun stencils-urile pe pozitie. Vopseaua se usuca destul de repede, dar urmatorul strat l-am dat dupa minim 24 de ore. In total mi-a luat aproape 2 saptamani ca sa termin totul.
Vopseaua m-a costat aproximativ 200 de roni, asta incluzand primerul, vopseaua (ocru, maro, portocaliu, verde si negru) si lacul.
Image Image

membru IRON SKY TEAM

Post Mon May 12, 2014 8:35 pm

Corpul replicii este din metal?

airsoftist

Post Mon May 12, 2014 9:55 pm

Da, este din metal ( ca e CYMA nu Galaxy). Doar front grip-ul (ulucul) este din plastic.
Image Image

membru IRON SKY TEAM

Post Thu May 15, 2014 3:15 pm

La plastic este mai usor de vopsit, de aceea am intrebat. Multam fain!
Previous

Return to Echipament si acesorii airsoft