Walther P99 DAO

Probleme replici si echipamente. Reparatii, customizari, solutii. Cu alte cuvinte ATELIER AIRSOFT

membru IRON SKY TEAM

Post Sat Aug 31, 2013 10:13 am

Re: Walther P99 DAO

Doktor wrote:Sau poti utiliza asta:
http://www.airsoftromania.com/forum/vie ... od#p179703
si scazi sub 100 m/s
Pot sa iti fac eu capsula daca esti interesat.

Salut Doc, vreau si eu sa imi faci o capsula pentru gaz daca se poate folosi ca side arm, asta ca sa nu mai fie nevoie sa iau o replica pe gaz.
Pentru saptamna viitoare daca se poate, sau imi spui tu cand ai timp sa o faci.
GRATIS NU EXISTA
IEFTIN NU REZISTA

membru IRON SKY TEAM

Post Mon Sep 09, 2013 9:51 am

theo wrote:
Doktor wrote:Sau poti utiliza asta:
http://www.airsoftromania.com/forum/vie ... od#p179703
si scazi sub 100 m/s
Pot sa iti fac eu capsula daca esti interesat.

Salut Doc, vreau si eu sa imi faci o capsula pentru gaz daca se poate folosi ca side arm, asta ca sa nu mai fie nevoie sa iau o replica pe gaz.
Pentru saptamna viitoare daca se poate, sau imi spui tu cand ai timp sa o faci.

Ok, am sa incerc sa cconfectionez cateva, vad ca se cauta.
Cand stii cate arme ai inseamna ca nu ai destule... Image
Image

airsoftist

Post Wed Jun 11, 2014 7:11 pm

Sper sa ma puteti ajuta.... Am cumparat acum o saptamana o replica P99 de la WALTHER. Toate bune si frumoase pana la a 2-a a 3 a butelie sa observ ca imi trage 2 bile in loc de una... Am mers azi cu el la garantie si am semnalat problema si mi s-a spus ca e totul in regula si ca ar fi vorba de o piesa si se poate schimba in max 15 min... Am auzit o discutie gen,, ia dupa cele de la constanta piesa si monteaza-o,, I-am intrebat ce s-a schimbat si au spus ca nu stiu numele piesei si au scris pe garantie ceva in genul: Camera hop inlocuita.
Ajuns acasa, i-am facut proba, tragea cate o bila totul in regula. Acum am observat mai multe.... Mecanismul pare mult mai vechi decat cel dinainte, reculul are joc cand il zdruncin, butonul din dreapta de fire si stop merge mult mai usor si vad mai multe componente care nu prea aratau asa pana sa intre cu el in spate la ,,service,,
Acum ori sunt eu paranoic ori chiar si greutatea e diferita... Am o intrebare, daca imi reamintesc eu bine teava era din metal si ea nu plastic nu? As vrea maine sa merg din nou si sa le spun ca am platit pentru ceva nou si nu mi se pare corect sa primesc un mecanism de la alt pistol vechi care s-ar putea strica mult mai repede...

membru IRON SKY TEAM

Post Wed Jun 11, 2014 9:55 pm

Buna seara,
Tocmai am primit noul meu G36 de la JG (ala cu cracane 608-5) si ma interesa un mosfet pentru el.
Cu cine pot rezolva si cat m-ar costa?
Multumesc.
Slider
Am gresit topicul. Va rog sa stergeti.
Bolt actions speak louder than words.
-----------------------------------------
Image
Previous

Return to What's Up, Doc?