Post Tue Jan 29, 2013 9:35 am

Re: Aliniere catari M4

pai e unnul destul de voluminos, care se potriveste fiindca linia superioara a patului, din ala unde intra bateria (crane, parca - naiba, nici nu am 1 an de cand m-am apucat de airsoft, asa ca nu-mi cereti detalii tehnice avansate, sau denumiri exacte) vine la linie, fest, cu risul superior, asa incat daca ii pui o luneta low profile, cum de altfel am una, nu iti permite o vizualizare corecta, pozitia de ochire corecta fiind cu obrazul lipit tare de pat.
are o baterie CR1560, parca, maine iti spun corect ca am afara din red, si 2 culori, rosu si verde, fiecare cu 5 pozitii de reglaj. Nu mareste deloc, iar in fata are o plasa de protectie, gaurita in vreo 2 locuri si lovit in alte 2 de bile mai smechere plecate din pusti sniper.
o sa incerc sa resuscitez aparatul foto sa fac niste poze.
in concluzie ambele mele replici trebe sa ajunga la Doc la o verificare, slefuire, curatare, fixare, eventual tunare, etc..... trag binisor, dar mai au bube. HK-ul de exemplu nu are pozitia safe, pe safe trage semi, ii mai trebe si guma, etc.....
incerc sa fug odata cu astia de la munca pana la bucuresti, sa vin sa le predau, ca la curier dau mult, dar...., sa vedem

Apropos, Doc, cat costa o aranjare a unei replici la tale, sau te sun, mdea, mai bine
Rangers lead the way