Usita hopup

Probleme replici si echipamente. Reparatii, customizari, solutii. Cu alte cuvinte ATELIER AIRSOFT

airsoftist

Post Wed Nov 21, 2012 4:51 pm

Re: Usita hopup

reaper wrote:dar svd-ul ala merita? face banii?
sunt nou in airsoft, imi bag eu nasul, dar trebe sa mai exersez. ala e si nou si as vrea sa-l tin de "bun". ma joc cu DMR-ul pana atunci sa vad ce si cum in interior

De-a lungul timpului am observat doua lururi.
Un incepator vrea sa isi cumpere ori un pistol dan wesson, ori o pusca cu luneta, in speranta ca va fii ca in realitate.
Trebuie sa te gandesti ce rol vrei sa ai in jocurile de airsoft, intai joci pe fiecare rol iar apoi decizi ce te prinde cel mai bine.
Inainte de a cheltuii banii pe replici, imprumuta de la Dock ce vrei tu, joaca si apoi sigur vei descoperii ce iti place mai mult.
SEHEN OHNE GESEHEN ZU WERDEN/SEE WITHOUT BEING SEEN/A VEDEA FARA SA FI VAZUT
ImageImage
http://www.iron-sky.ro/

Admin

Post Wed Nov 21, 2012 5:07 pm

Am un prieten care a avut cea mai lunga varianta de dan wesson si tragea cu 173 m/s . I-am zis sa nu se gandeasca sa vina cu el la jocuri decat daca ii pune luneta si trage cu el din respawn. Confirm ce zice Muller, cand m-am apucat primul gand a fost sa-mi iau un sniper spring bolt action ca asa jucam eu in Battlefield :D . Am citit destul de mult pe net despre experientele altora si mi-am dat seama ca un sniper ieftin te va dezamagi, vei constata cu surprindere ca unii baieti cu ak vor da mai precis si mai departe decat tine. E nevoie de o replica de calitate sau bani bagati in upgrade sau replacement/ upgrade fortat din cauza pieselor care cedeaza. Si cel mai important, viteza mare la iesirea bilei din teava nu inseamna distanta si precizie in mod obligatoriu.
Image

airsoftist

Post Wed Nov 21, 2012 7:55 pm

Iar un sniper in airsoft nu inseamna head-shot. Ca sa nu mai enumar rabdarea, tactica, aptitudini tehnice si de ce nu, mult timp liber :)
Si mai sunt multe calitati / defecte pe care trebuie sa le aibe un sniper de airsoft. Daca vrei mai multe detalii, deschide un topic nou si noi te vom ajuta sa iti dai seama daca asta vrei cu adevarat: sa fii sniper :D
Image Image

airsoftist

Post Thu Nov 22, 2012 12:13 am

ok, raspunsuri complete si mai mult decat lamuritoare. o sa joc o perioada cu HK-ul, care este si suficient pentru mine. daca auziti pe careva ca da un mag de HK ma anuntati. rezolvat asta seara cu descharger-ul pentru bateria ni-mh pe care o am, respectiv un bec de 12V - 5W si o dioda. muller multumesc, incarcatorul e beton.

am cam iesit din topic, asa incat daca mai e ceva de spus ma bag unde trebuie sau deschid un topic nou.
Rangers lead the way

airsoftist

Post Thu Nov 22, 2012 1:03 am

reaper wrote: Muller multumesc, incarcatorul e beton.

Ti-am spus ca nu o sa-ti para rau, e marfa, unicat in Romania, numai daca il folosesti iti dai seama, daca vezi pe undeva sa-mi spui si mie.
SEHEN OHNE GESEHEN ZU WERDEN/SEE WITHOUT BEING SEEN/A VEDEA FARA SA FI VAZUT
ImageImage
http://www.iron-sky.ro/

airsoftist

Post Mon Jan 07, 2013 3:25 pm

revin, in topic de data asta, imi facui timp concediu asta si rezolvai cu usitele de la hop-up (intre timp am 2 arme, HK si un SPR short version - amandoua cu usitele bulite) exact cum am zis, scotand arcul in exterior si tensionandu-l in sens invers. Stau usitele alea, lipite, etanse. pentru design se poat indoi capetele arcului sa se muleze pe usita in sus (pe exterior) si pe corpul armei, si sa se puna niste distantiere intre arc si corpul usitei sa nu ruleze stanga-dreapta pe stutul care tine usita. rezultatul este aproape perfect. deschiderea usitei - ori cu unghii mari :D , ori cu un surub mititel pentru prindere.
revin cu poze
bafta in continuare
frumoase poze de pe 6 ianuarie....

Muller - incarcat 2 baterii la jucaria de la tine - ce sa zic, dau o bere cand ne-om vedea la joc pe acolo pe la voi

Se poate inchide
Rangers lead the way
Previous

Return to What's Up, Doc?