Pareri G36 CM

Un fel de taverna cu miros de airsoft. Intalniri si discutii intre prieteni.

membru IRON SKY TEAM

Post Mon Aug 26, 2013 11:56 pm

Re: Pareri G36 CM

kerstman wrote:Eu am zis sa fie CYMA pt ca am citit foarte mult pe forum despre producator si pare sa fie destul de serios + avea avantajul vitezei.

Fiecare firma care produce replici, are produse BUNE si produse PROASTE. Din nou, asta e valabil pentru TOATE firmele.

Cat despre cuvantul SERIOS, nu stiu daca l-as folosi pentru a descrie firma CYMA. Bine, daca vorbim de ICS, VFC sau TM, atunci da.

kerstman wrote:Pe parcurs m-am razgandit vazand ca nu sunt foarte multi cu parere buna despre luneta sau red dot-ul care veneau integrate.

Nu te opreste nimeni sa pui tu ceva mai bun.
Image

TIER 1 HIGH RISK OPERATOR ALL DAY LIKE A PRO

membru SWAT

Post Tue Aug 27, 2013 8:35 am

Arctic Avenger wrote:Cat despre cuvantul SERIOS, nu stiu daca l-as folosi pentru a descrie firma CYMA. Bine, daca vorbim de ICS, VFC sau TM, atunci da.

Ok. O sa mai caut un pic inainte sa cumpar.

Arctic Avenger wrote:Nu te opreste nimeni sa pui tu ceva mai bun.

Normal , asta o sa si fac. Dar am zis ca nu cumpar un C sau K doar ca sa dau jos red dot-ul si sa pun altul.

Multumesc de sfaturi. Sper sa fac cumparaturile saptamana asta :D
Be the best or die like the rest

membru IRON SKY TEAM

Post Tue Aug 27, 2013 8:59 am

kerstman wrote:Ok. O sa mai caut un pic inainte sa cumpar.

Din punctul meu de vedere e bine sa vezi cam ce are de oferit piata, dupa care alegi.

Nu ai specificat totusi un buget.
Image

membru SWAT

Post Tue Aug 27, 2013 10:31 am

Cam asta fac de cand am inceput sa vin la Iron Sky.

Bugetul m-am gandit ca e pe la 1000 Ron cu red dot si baterie. Acum daca e replica mai scumpa pot sa astept putin cu accesoriile.

membru IRON SKY TEAM

Post Wed Aug 28, 2013 9:20 am

Vezi ce model de reddot iti alegi, pentru ca unele (din punctul meu de vedere) mai mult obtureaza din campul vizual decat sa ajute. Dar daca tu il vrei pe X say Y pentru ca iti face replica sa arate de 10x mai bine, eu unul nu o sa te opresc.

Vreau totusi sa tii minte ca ce au in comun reddoturile, este ca lentila luceste. Asta inseamna ca iti poate da de gol pozitia, mai ales daca adversarul stie la ce se uite. Eu cel putin asa am scos 4 jucatori. 2 erau intr-o casa unde era bezna si 1 sub un copac la umbra.

E adevarat, exista un fel de cover pentru a elimina efectul, dar nu toti producatorii includ asta in pachet si nu stiu cati vanzatori iti vor zice de acest detaliu nesemnificativ.
Image

membru IRON SKY TEAM

Post Wed Aug 28, 2013 9:49 am

Eu folosesc un g36-a4 de la JG, putin modificat. Arunca cu 110 cu hop-up la 0 si 120 cu el reglat(are peste 30 de mii de bile trase si nu am schimbat decat guma si camera de hop-up).
Sunt foarte multumit de aceasta replica.
http://airsofextreme.allshops.ro/produs/5235464/Replica+HK+G36-A4.html
nickname anterior: Rockmotanu

membru SWAT

Post Wed Aug 28, 2013 10:50 am

Multumesc Motanu pt info. Il am si pe Acela in vedere doar ca nu m-am hotarat la el pt ca nu are pat pliabil.

@Arctiv Avenger
Imi dau seama ca ma poate da de gol , parca m-as simti mai bine cu un red dot decat cu o luneta.
Ma gandeam sa fie ceva in genul http://www.letal.ro/red-dot/1143-red-dot-1x22x33.html tocmai din motivele pe care le-ai enumerate.
Previous

Return to Discutii generale (airsoft, bancuri, gonflabile, pasiuni, etc)