Club Airsoft

Un fel de taverna cu miros de airsoft. Intalniri si discutii intre prieteni.

airsoftist

Post Sun Aug 18, 2013 11:53 am

Club Airsoft

Salut
Am dat si eu acum cateva zile de acest sport si vreau sa aflu cate ceva
1. Iron Sky este un club cum este unul de fotbal de exemplu? Platesti lunar,faci antrenamente,competitii sau este ca la Paintball,te duci tu acolo cu 2 echipe,inchiriezi ce-ti trebuie si joci
2. Exista vreo restrictie de varsta?
Poate pe parcursul topicului o sa mai pun si alte intrebari
MULTUMESC

airsoftist

Post Sun Aug 18, 2013 12:43 pm

Re: Club Airsoft

Salut, bine ai venit pe forumul nostru.
ca sa iti raspund la intrebari:
1. Actele pentru a avea statut de club sportiv sunt aproape gata. Pentru antrenamente, poti lua legatura cu wizard. Da, se plateste lunar o cotizatie de 10 lei. Da, exista eventuri atat nationale cat si internationale. Si da, poti veni la teren sa iti inchiriezi ce iti trebuie pentru a juca (pentru asta ar trebui sa iei legatura cu Doktor)
2. Din nefericire pentru tine, legislatia romana interzice detinerea de replici tip airsoft persoanelor sub 18 ani. Cat despre practicare, ai o portita. Se permite practicarea acestui sport cu acordul scris al unuia dintre parinti/tutori legali si cu prezenta acestora la locatia de joc.
Nick Anterior: Veterinaru'
Image
I am a whisper, a shadow, I don't exist. By the time you realize I'm there, it's already too late and by then, I'm long gone.

airsoftist

Post Sun Aug 18, 2013 12:50 pm

Asa cum bine ai precizat airsoftul este un sport recunoscut international cat si local. Iron Sky Team este o echipa de airsoft, formata din practicantii pasionati ai acestui sport, asemanator cluburilor sportive din Romania de alt profil, in care se plateste o cotizatie lunara, stabilita la nivel de club. In cadrul clubului se organizeaza jocuri, antrenamente, se participa la competitii interne si internationale respectiv la evenimente locale.
Restrictia de varsta este stabilita de riscurile la care te expui si potrivit legii varsta minima pentru participare este 18 ani.
Pentru mai multe detalii citeste topicurile din forum si pune orice intrebare, sigur iti va raspunde cineva.
Toate cele bune!
SEHEN OHNE GESEHEN ZU WERDEN/SEE WITHOUT BEING SEEN/A VEDEA FARA SA FI VAZUT
ImageImage
http://www.iron-sky.ro/

airsoftist

Post Sun Aug 18, 2013 1:34 pm

Tribunul wrote:Salut, bine ai venit pe forumul nostru.
ca sa iti raspund la intrebari:
1. Actele pentru a avea statut de club sportiv sunt aproape gata. Pentru antrenamente, poti lua legatura cu wizard. Da, se plateste lunar o cotizatie de 10 lei. Da, exista eventuri atat nationale cat si internationale. Si da, poti veni la teren sa iti inchiriezi ce iti trebuie pentru a juca (pentru asta ar trebui sa iei legatura cu Doktor)
2. Din nefericire pentru tine, legislatia romana interzice detinerea de replici tip airsoft persoanelor sub 18 ani. Cat despre practicare, ai o portita. Se permite practicarea acestui sport cu acordul scris al unuia dintre parinti/tutori legali si cu prezenta acestora la locatia de joc.

Va multumesc foarte mult,deci sa inteleg ca pot face antrenamente si de la varsta de 16 ani pe care o am dar fara sa intru in competitii?

membru SWAT

Post Sun Aug 18, 2013 1:36 pm

Poti veni la jocuri si de duminica viitoare. Totul e sa o faci insotit de un parinte. De asemeni, nu ai voie sa detii replici pana nu ai 18 ani. Asa e legea. Dar, precum stimatii mei camarazi ziceau, poti juca linistit atita timp cat parintele tau isi da acordul si e prezent la teren. ;)
AEG - Supressed CYMA 048A (AK 105) -140 mps / CYMA AIMS 125 mps
Tokio Marui USP - 70 mps /Umarex Walther (Walther PPQ) - 94 mps

Admin

Post Sun Aug 18, 2013 5:18 pm

Nu ai voie TU sa detii o replica de airsoft, dar nu il impiedica nimeni pe parintele tau sa detina 2 :P
Intai vino si joaca duminica sa vezi macar cum este si cu ce se mananca, eveturile lasa-le pt mai tarziu ca nu e graba :D
Give us the freedom of starving wolves!
Image

"sunt lucruri ce le vrem pt ca utile si altele ce le vrem pt ca automobile" - Noxitu, 14.03.2015

Return to Discutii generale (airsoft, bancuri, gonflabile, pasiuni, etc)